Wigilijny turniej brydżystów

Brydżyści UTW wzięli udział w wigilijnym turnieju brydża sportowego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik”, który rozegrany został w Czarnkowie. W turnieju uczestniczyło 16 par. W wolnych chwilach sportowej rywalizacji można się było raczyć przy suto zastawionym stole, o który zadbali organizatorzy turnieju. Nie zabrakło karpia, sałatek, galaretek oraz wielu innych kulinarnych specjałów. Była również kawa, herbata i mnóstwo wyśmienitego ciasta. Zwycięzcami turnieju okazali się Andrzej Małdziński i Stefan Samól. Na drugim miejscu uplasowali się Eugeniusz Pokaczajło i Stanisław Wańkiewicz. Wśród zawodników reprezentujących UTW Trzcianka najlepiej spisał się Piotr Gryglicki, który w parze z Mariuszem Gawrychem zajął dzielone 3 miejsce wraz z parą Paweł Bodoń i Jolanta Ziętara. Dobrze spisała się również Ewa Sumińska, która wraz z Marianem Wiśniewskim uplasowała się na 7 miejscu. Najlepszą parą złożoną wyłącznie z zawodników UTW Trzcianka okazali się Tadeusz Kasperek i Roman Wikieł zajmując 10 miejsce. Turniej był również okazją do wręczenia nagród dla najlepszych zawodników w punktacji długofalowej cyklu Grand Prix „Damy Pik” - 12 turniejów rozegranych w 2016 r. na przemian w Czarnkowie i Trzciance w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W kategorii open pierwsze miejsce ex aequo przypadło Andrzejowi Małdzińskiemu oraz Robertowi Włodkowskiemu. Puchar i nagrodę dla najlepszego zawodnika reprezentującego UTW odebrał Tadeusz Kasperek. Wręczone zostały również nagrody dla najlepszych zawodników punktacji długofalowej cyklu tzw. „Zielonych Turniejów” rozgrywanych pod patronatem dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie Jana Pertka. Były to turnieje, w których doświadczeni zawodnicy grali w parze z dobieranym losowo zawodnikiem mniej zaawansowanym. Najlepszym zawodnikiem tego cyklu został Tadeusz Osowski z Czarnkowa. Natomiast najlepszymi zawodnikami reprezentującymi trzcianecki UTW zostali Stanisław Sagan zajmując 2. miejsce oraz Tadeusz Kasperek, który uplasował się na 6. miejscu. Nagrodę dla najlepszej kobiety odebrała Grażyna Balcerzak z trzcianeckiego UTW. Warto wspomnieć, że nagrody wręczał niezwykle życzliwy brydżystom dyrektor MCK w Czarnkowie Jan Pertek.

Autor: Andrzej Małdziński