Faworyci nie zawiedli w Trzciance

Znowu gościła ich Sylwetka

Zainaugurowano rozgrywki brydżowe z cyklu Grand Prix 2019 Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Pierwszy tegoroczny turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik" miał miejsce w gościnnych progach stołówki „Sylwetka" Tren lokal prowadzonej przez parną Sylwię Czarnecką, działający przy Szkole Podstawowej nr 3,-nie po raz pierwszy gościł brydżystów Zdaniem uczestników inauguracja wypadła bardzo okazale. Mimo nie najlepszej pogody na starcie stanęły 23 pary. Turniej był bardzo silnie obsadzony.

Studenci UTW w Trzciance z sędzią turnieju

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Malenta - sędzia turnieju

oraz zwycięzcy - Jarosław Wachnowski i Roman Klejny

Do Trzcianki przyjechał bowiem jeden arcymistrz, 11 mistrzów międzynarodowych oraz 14 mistrzów krajowych - podkreśla Andrzej Małdziński. Po rozegraniu 34 rozdań zwycięzcami turnieju okazali się faworyci - arcymistrz Jarosław Wachnowski wraz z mistrzem międzynarodowym Romanem Klejnym (obaj Gorzów Wlkp.) ze znakomitym wynikiem 66,72%. Drugie miejsce zajęli Jolanta Ziętara (Jastrowie) i Rafał Junik (Czarnków) zdobywając jednocześnie puchar dla najlepszej pary Stowarzyszenia Miłośników Brydża „Dama Pik". Na trzecim uplasowali się Wiesław Hilbrecht (Pila) w parze z organizatorem turnieju Andrzejem Małdzińskim (Trzcianka). Miejsca 4-6 zajęli w kolejności Marek Juszczak (Murowana Goślina) i Grzegorz Samol (Skoki), Stefan Samól i Jerzy Stypiński (obaj Piła) oraz Jerzy Gurzęda (Czarnków) i Jarosław Hilbrecht (Piła). Natomiast puchar dla najlepszej pary amatorskiej wywalczyli Grzegorz Horak i Adam Wilk z Trzcianki. - Warto wspomnieć, że oprócz 3 kompletów pucharów nagród finansowych najlepsze pary otrzymały: 6 kompletów nagród rzeczowych. Organizatorzy składają wyrazy podziękowania pani Sylwii Czarneckiej właścicielce stołówki „Sylwetka" za udostępnienie przestronnej sali do gry oraz za przemiłą obsługę bardzo dobrze zaopatrzonego bufetu - dodaje Andrzej Małdziński.